İyi niyete inandı dehşeti yaşadı: Kablolu istismar

Olay 9 Ekim 2023 tarihinde meydana geldi. 20 yaşındaki Tülin D., sabah saatlerinden ailesinden habersiz bir şekilde evden kaçtı. Toplu taşımayla Taksim gezi parkına gelen genç kız geceyi parkta uyuyarak geçirdi.

ZORLA EVİNE GÖTÜRÜP İSTİSMAR ETMEYE ÇALIŞTI

Sabah uyandığından yanına 30 yaşındaki Yücel A., gelerek tanışmak istediğini karnı açsa yemek söyleyebileceğini belirtti. Genç kız teklifi kabul etmedi ancak Yücel A., ısrarcı davranarak Tülin D.’yi kolundan tutarak zorla Kağıthane’deki evine götürdü. Evde yemek yiyen ikili daha sonra odaya geçti. İddiaya göre Yücel A., genç kızla birlikte olmak istediğini söyledi. Tülin D., ise bu duruma karşı çıkarak evine gitmek istediğini söyledi.

BİLEKLERİNİ KABLOYLA BAĞLAYIP ÖLDÜRESİYE DAYAK ATTI

Aldığı cevap karşısında öfke patlaması yaşayan Yücel A., genç kızı öldüresiye darp ederek birlikte olmaya zorladı. Kavga seslerini evde bulunan aile bireyleri duyunca genç kızı kurtarmak için odaya girdiler. Bu sırada Yücel A., Tülin D.’yi boynundan tutarak yere itti. Kafasını duvara vurarak gözüne yumruk attı. Genç kızın bileklerini kabloyla bağlayan saldırgan, annesinin müdahalesi sonrası yumuşadı ancak yine de Tülin D.’yi bırakmadı.

DUYARLI VATANDAŞIN İHBARI GENÇ KIZI KURTARDI

Odadan ayrıldıktan sonra tekrar gelen istismarcı Tülin D.’ye zorla uyuşturucu madde içirdi. Maddenin etkisiyle bayılan genç kız uyanınca Yücel A., ile tedavi için hastaneye gitti. Genç kız hastanede tedavi sırasında korkudan Yücel A.’yı ağabeyi olarak tanıttı. Daha sonra tekrar gezi parkına giden çiftin yanına gelen bir kadın duruma müdahale ederek polise ihbarda bulundu. Emniyet güçleriyle karakola giden mağdur Tülin D. başında geçenleri polislere anlatınca şüpheli gözaltına alındı.

22,5 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Sabah Gazetesi’nden Atakan Irmak haberine göre, yaşadığı işkence ve istismarda şikayetçi olan Tülin D.’nin ihbarı sonrası şüpheli Yücel A., ifadesi sonrası adliyeye götürüldü. Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edilen istismarcı tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonunda saldırgan hakkında, ‘Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’ ve ‘Nitelikli Cinsel Saldırı’ suçları kapsamında 22,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi. Saldırgan ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x