Zeydan Karalar: Yumurtalık’ı turizm merkezi haline getireceğiz

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yumurtalık ilçesi Yeşilköy’de halkla buluştu. Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük’ü kaybetmenin acısını ve hüznünü yaşadıklarını belirten Başkan Karalar, ilan edilen yasın ardından ilk buluşmayı Yeşilköy halkıyla gerçekleştirdi. Başkan Karalar, “Bir canımızı, parçamızı, hunharca saldırıyla kaybettik” diye konuştu.

Yumurtalık’ta çok sayıda CHP Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu belirten Başkan Karalar, Genel Merkez’in seçtiği kişinin aday olmasının ardından diğerlerinin gösterdiği olgunluğa ve ilan edilen adaya desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Karalar, Adana ve Yumurtalık’ta çok önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini anlattı. Karalar, mali anlamda çok kötü bir durumda aldıkları belediyede, mucizevi şekilde devasa yatırımları hayata geçirdiklerini kaydetti.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Yumurtalık’a yaptığı altyapı ile su hizmetlerini ve ASKİ yatırımlarını dile getiren Karalar, şu bilgileri verdi:

“Yumurtalık’ta eskimiş ve asbestli su borularını değiştirdik, 81 kilometre su isale hattı, 42 kilometre asbestli boruyu değiştirdik, insanlarımızın kanserojen madde içeren borulardan su içmesini engelledik. Yumurtalık’a çok önemli yol hizmeti yaptık. İlçemizde üreticiye, çiftçiye de destek olduk ve bunu gerçekleştirirken siyasi parti ayrımı, oy hesabı yapmadık. Çünkü Adana’da hem vicdan hem irfan var.”

Uzun bir aradan sonra Yumurtalık Belediyesi’ni alacaklarına inandığını ve ilçeyi bir turizm merkezi haline getireceklerini belirten Karalar, 5 ilçede arıtma sorununun çözüldüğünü hatırlatarak, 31 Mart’tan sonra Yumurtalık Arıtma Tesisi’nin temelini de atacaklarını duyurdu.

31 Mart 2024’te yeniden ve önemli oy farkıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olacağına inandığını aktaran Karalar, 321 iş makinesi alarak, belediyeyi ayda 65 milyon lira kira ödemekten kurtardıklarını ve yapılan tasarrufların halka hizmet olarak döndüğünü vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x