Yeni sezonda ilk seferine çıkan Doğu Ekspresi, Erzincan’a ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü Turistik Doğu Ekspresi, 2023-2024 dönemi ilk seferi kapsamında, dün 17.55’te Kars’a gitmek üzere tarihi Ankara Garı’ndan yola çıktı.

Yaklaşık 18 saatlik yolculuğun ardından 10.00’da Erzincan Tren Garı’na ulaşan “Turistik Doğu Ekspresi” yolcuları, buradan Erzurum’a hareket etti.

Yolcular, Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve beraberindeki kamu kurum müdürleri ile vatandaşlar tarafından karşılandı.

Aydoğdu ve beraberindekiler, vagonlarda yolculara gül takdim etti ve seyahat hakkında bilgi aldı.

Vali Aydoğdu, törende, Medine’nin vakfiyesi olan Erzincan’ın dört mevsim görülmesi gereken bir şehir olduğunu söyledi.

Erzincan’ın bölgesinde parlayan bir yıldız olduğunu belirten Aydoğdu, şunları kaydetti:

“Bizim hem kültürel hem de tarihi anlamda ciddi geçmişimiz var. Doğa ve su sporlarında Erzincan, Türkiye’nin öncü illerinden birisidir. Şehrimize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Arkadaşlarımızla sizleri ağırlamaktan çok mutlu olduğumuzu bilmenizi isterim. Burası gerçekten dört mevsim görülmesi gereken bir şehir. Ergan Dağı’mız, Kemaliye’miz, İliç’imiz, tarihi müzemiz ve şelalelerimizle gerçekten Erzincan ışıl ışıl, ışıldayan bir şehir.”

Yolculara, karşılama töreninin ardından tren garındaki stantlarda yöresel ürünlerden ikram edildi. Yolcular, halk oyunları gösterisini izledi, ekiple halay çekti.

Mola veren yolcular, kentin tarihi ve turistik alanlarında gezinti yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x